Fejerverkai – nuostabi pramoga, reikalaujanti maksimalaus atsargumo
Šiandien fejerverkai yra tapę atributu, vainikuojančiu kone kiekvieną šventę. Naujieji metai, vestuves, gimtadieniai, miestų šventės bei kiti renginiai, pasiekus šių kulminaciją, priverčia pakelti akis į dangų ir leidžia grožėtis tobulu, kvapą gniaužiančiu šviesų bei garsų darnos šou. Vieniems tai – nuostabi pramoga, kitiems – pinigų švaistymas į orą ar net veiksnys, keliantis realią grėsmę dėl sveikatos bei asmeninio turto saugumo. Trupai apžvelgsime pagrindines fejerverkų rūšys bei priminsime, kaip derėtų elgtis, norint, jog ši pramoga nesutrikdytų savos ar aplinkinių sveikatos.
Pagrindiniai fejerverkų tipai
Bengališkos ugnelės. Pirotechnikos gaminys, skleidžiantis kibirkštis. Tai nors ir atrodo nekalta pramoga, tačiau su įkaitusia viela reikia būti itin atsargiems.
Petardos. Tai – fejerverkai, skleidžiantys trenksmą.
Fontanai. Į maždaug 8 metrų aukštį pakylančios įvairių formų kibirkštys, kurias palydi ir derantys garsai. Tai – vienas populiariausių fejerverkų tipas.
Raketos. Šiam fejerverkų tipui, veikiančiam specialaus vamzdžio pagalba, būdingas švilpimas, vaizdo bei garso efekto dermė.
Romėniškos žvakės. Šios rūšies pirotechnikos gaminiai yra smeigiami į žemę ar tvirtinami prie specialaus stulpo bei pasižymi tam tikrame aukštyje pasireiškiančiais šviesos efektais (kai kuriais atvejais šie derinami ir su garso efektais).
Pagrindiniai saugumo reikalavimai, kurių būtina laikytis naudojant fejerverkus
- Negalima nešiotis fejerverkų kišenėse. Tai – uždelsto veikimo bomba tikrąja ta žodžio prasme!
- Prisiminkite, jog draudžiama lenktis virš padegamų fejerverkų.
- Ugnies šaltinis, padegant fejerverką, turėtų būti laikomas ištiestoje rankoje.
- Mėgaujantis fejerverkų šou, būtina laikytis tokio atstumo, kurį rekomenduoja gamintojas (informacija pateikiama ant produkto pakuotės).
- Petardos, fontanai, raketos bei kiti pirotechnikos gaminiai, priklausiantys 3-ajai pavojingumo klasei, galimi naudoti tik atvirose, didelėse erdvėse, greta kurių nėra medžių ar elektros laidų.
- Tais atvejais, kai fejerverko nepavyko uždegti ar šis ne iki galo sudegė, priartėti prie pastarojo galima praėjus ne mažiau 15 minučių.
- Galima uždegti tik po vieną fejerverką.
- Prieš naudojant bet kokį pirotechnikos gaminį, būtina atidžiai perskaityti šio instrukcijas ir pastarosiomis vadovautis.
Fejerverkai – pramoga, galinti suteikti iš tiesų neišdildomus įspūdžius. Tiesa, norint, jog šie būtų tik teigiami, svarbu prisiminti, jog visi pirotechnikos gaminiai – potencialus pavojaus šaltinius, su kuriuo privalu elgtis nenusižengiant gamintojo reikalavimams.
Leave a Reply