Verslas

Virtuvė sujungta su svetaine: kaip tinkamai išnaudoti erdvę?

Turint didelę erdvę namuose, kurioje telpa virtuvė ir svetainė, svarbus tinkamas interjero parinkimas. Atskiras erdves sujungiant į bendrą visumą, būste atsiras daugiau harmonijos ir didelė erdvė taps jaukesne. Jei norite pokyčių, žemiau rasite keletą dizainerių patarimų, kaip išnaudoti visą turimos erdvės potencialą.

Atskirkite erdves

Suteikti kambariui aiškumo ir nubrėžti ribas tarp skirtingų zonų gali padėti dekoro detalės ar skirtingos spalvos. Taip pat tai padaryti galima patiesus keletą kilimų. Pavyzdžiui, valgomojo erdvei geriau rinktis neutralų, tvirtą kilimą, o svetainei – puresnį, ryškesnių spalvų ar raštų kilimą. Tokiu būdu pabrėšite skirtingoms veikloms skirtas vietas.

Atskirti erdves padeda ir baldai. Sustatyti linijomis ar geometrinėmis formomis jie kurs uždarą kambario erdvę. Šiam tikslui puikiai tiks minkšti kampai su miegojimo funkcija, kurie ne tik įrėmins svetainės dalį, bet ir bus praktiška vieta likus nakvoti svečiams.

Nepalikite tuščios erdvės

Kai kambarys didelis, net ir suskirsčius į atskiras dalis, jam vis tiek gali trūkti jaukumo. Tam, kad likusi tuštuma nebūtų nepatogi, ją patariama išnaudoti suteikiant papildomą funkciją. Pastatytas papildomas stalelis su kėdėmis gali tapti nauja mėgstamiausia kambario vieta. Tai neįpareigojanti nei su virtuve, nei su svetaine nesusieta vieta, kurioje mielai praleisti laiką ar dirbti darbus rinksis visi šeimos nariai.

Taip pat tuščią erdvę užpildo akcentinės dekoro detalės ar dideli augalai. Iš keleto augalų sukurta oazė suteiks gyvumo ir artumo su gamta.

Rinkitės išsiskiriančias spalvas

Erdvaus kambario sienos nudažytos šviesia spalva dažnai gali labiau priminti ligoninę nei namus. Jei kambariui norite suteikti daugiau įspūdingumo – dažykite sienas ryškiu atspalviu. Nebijokite eksperimentuoti ir derinti įvairias spalvas. Skirtingas erdves galite dažyti kontrastingomis spalvomis ir tokiu būdu jas atskirti.

Baltos ir juodos spalvos derinys yra nesenstanti klasika, suteikianti dramatiškumo. Tai puikus būdas atskirti erdves. Pavyzdžiui, tamsioje aplinkoje statykite šviesius baldus, o šviesioje – tamsius, taip ne tik nubrėšite linijas tarp erdvių, bet ir išlaikysite kambario stilistinį vientisumą.

Atspindėkite savo asmenybę

Kadangi šis kambarys bus vieta, kur praleisite daug laiko tiek patys, tiek su svečiais, jame turėtų atsispindėti jūsų asmenybė. Ant sienos galite sukurti prisiminimų galeriją su įvairių dydžių nuotraukų rėmeliais. O ant lentynų padėti sentimentalių akcentų ar su jūsų pomėgiais susijusių detalių.

Taigi turint didelę erdvę, kuri sujungia kelis kambarius, svarbu tinkamai ją išnaudoti, kurti individualias laiko leidimo vietas. Nebijokite eksperimentuoti ir ieškoti tinkamiausių derinių, kurdami namų jaukumą.