Verslas

Naujos darbo vietos paieškos: patarimai, kurie pravers ieškant darbovietės

Dabartiniame darbe jūs pernelyg pervargstate ir jaučiatės nelaimingi? Neturite nei akimirkos savo laisvalaikiui ir ramiam poilsiui? Jūs nuolatos dirbate ir tarytum nebematote dienos šviesos? Darbo sąlygos jūsų jau seniai nebetenkina, o gaunamas atlyginimas nebeatitinka jūsų lūkesčių ir pasikeitusių poreikių bei augančių kainų? Jei taip, akivaizdu, kad jus gali dominti naujos darbo vietos paieškos.

Žinoma, jei savo dabartiniame darbe jūs praleidote ne vienerius metus ir jau seniai buvote apsipratę prie savo darbo vietos (nepaisant to, kad galbūt joje nesijautėte pakankamai gerai), turbūt šiuo metu taip pat susiduriate su įvairiomis dvejonėmis ir abejonėmis, nežinodami, kaip jums seksis vykdyti darbo paieškas. Tačiau su tokia situacija susiduria daug žmonių. Tai yra visiškai normalu. Svarbiausia, kad jūs nusiramintumėte ir nekeltumėte sau bereikalingo streso. Viskam yra savas laikas.

Taigi, tam, kad jums nekiltų papildomos įtampos ir didžiulio streso, dabartinės savo darbovietės nepalikite tol, kol nebūsite tikri, kad jau atradote jums tinkamą darbo vietą ir į ją būsite priimti. Tokiu būdu jūs galėsite vykdyti jūsų lūkesčius atitinkančio darbo paieškas daug lengviau, sklandžiau ir ramiau, neversdami savęs priimti skubotų ir tinkamai neapgalvotų sprendimų. Tačiau jei jūs manėte, kad būtų geriausia palikti savo dabartinę darbovietę ir tik tuomet leistis į naujos paieškas, stabtelėkite ir dar kartelį apie tai gerai pagalvokite. Toks sprendimas gali nulemti daug papildomų sunkumų ir įtakoti labai didelį stresą – ypač, jei jums ilgai nepavyks surasti norimos darbo vietos.

Taip pat turėtumėte labai gerai apgalvoti, kokie yra jūsų keliami reikalavimai naujai darbo vietai. Iš tikrųjų tokių reikalavimų ar lūkesčių sąrašą sudaryti jums turėtų būti labai nesudėtinga, kadangi jei jūs dabartinėje savo darbovietėje jau seniai matote daug neigiamų dalykų, atsižvelgdami į juos galėsite formuoti ir savo lūkesčių sąrašą. Bet kuriuo atveju turite žinoti, ko jūs tikitės iš naujos darbovietės ir kas jums atrodytų svarbiausia.

Be abejo, šiandien darbo paieškos turėtų vykti naudojantis darbo skelbimų portalais, kadangi juose yra prieinamas didžiausias darbo pasiūlymų asortimentas. Ir visiškai nesvarbu, ar jus domina darbas Vilniuje, ar darbas Panevėžyje – bet kuriame Lietuvos mieste siūlomus darbo pasiūlymus galite surasti interneto pagalba. Be to, tokiu būdu darbo pasiūlymų paieška taps daug sklandesnė ir bus lengvesnė, nes darbo pasiūlymai yra skirstomi pagal skirtingus miestus ir pramonės šakas. Tai darbo ieškantiems žmonėms leidžia daug paprasčiau surasti tai, kas atitinka jų lūkesčius.

Galiausiai nepamirškite, kad jūsų gyvenimo aprašymas (CV) taip pat turėtų būti atnaujintas ir padedantis jums išsiskirti iš daugybės kitų kandidatų gyvenimo aprašymų. Tokiu būdu galėsite būti lengviau pastebėti potencialių darbdavių, padidinant tikimybę būti pakviestiems pirmajam darbo pokalbiui.