Žieminių padangų tipai: kokias rinktis?
Kokybiškos žieminės padangos rūpinasi tinkama transporto priemonės eksploatacija, vairuotojo (ir kitų eismo dalyvių) saugumu. Be to, tvarkingos padangos užtikrina lengvesnį automobilio sukibimą su keliu, o tinkamo slėgio palaikymas – mažesnes kuro sąnaudas. Žiemos metu naudojamos padangos skirstomos į keturias grupes: dygliuotas, kietas, minkštas ir universalias. Kiekvienas pasirinkimas turi savų privalumų ir trūkumų, todėl dėl konkretaus sprendimo rekomenduojame pasitarti su šios srities profesionalais.
Dygliuotų padangų privalumai ir trūkumai
Dygliuotos padangos išsiskiria itin aukštais sukibimo rodikliais ir yra rekomenduojamos vairuotojams, kuriems reikalingas maksimalus saugumas atšiauriausiomis oro sąlygomis. Paprastai tokios padangos rekomenduojamos užmiestyje gyvenantiems žmonėms, kuriems nuolatos tenka keliauti sunkiai pravažiuojamu ar rečiau valomu keliu. Nors tokios padangos įveikia sudėtingiausius maršrutus, važiuoti jomis sausa ar šlapia danga yra nepatogu: padangos kelia triukšmą, negali užtikrinti stabilumo didinant greitį, o jų stabdymo kelias yra gana ilgas. Šios padangos yra draudžiamos kai kuriose šalyse, pvz., Vokietijoje ar Švedijoje, kas itin aktualu planuojant kelionę į užsienį.
Kieto mišinio padangų privalumai ir trūkumai
Kietos sudėties žieminės padangos rekomenduojamos vairuotojams, kurie važinėja mieste arba plentu. Tokie keliai būna tinkamai nuvalyti ir nekelia rimtesnių pravažiavimo sunkumų. Šios padangos užtikrina puikias vairavimo sąlygas, esant šlapiai ar sausai kelio dangai, šlapdribos metu. Padangos išlaiko stabilumą vairuojant didesniu greičiu ir užtikrina ilgaamžę eksploataciją. Tiesa, minėtoji produkcija negali pasigirti geromis važiavimo sąlygomis apsnigta ar apledėjusia danga.
Minkšto mišinio padangų privalumai ir trūkumai
Minkštos padangos yra nepamainomos partnerės vairuojant apsnigtu ar apledėjusiu keliu. Šios padangos patiks žmonėms, vengiantiems dygliuotų padangų, tačiau norintiems jaustis saugiai atšiauriausiomis oro sąlygomis. Svarbiausias šių padangų privalumas yra tai, kad jos yra kur kas tylesnės (lyginant su dygliuotomis), be to, jas galima naudoti be jokių apribojimų. Deja, naudojant šias padangas ant sausos ar šlapios dangos, tenka spręsti tam tikras problemas. Visų pirma, padangos greitai dyla, negali užtikrinti stabilumo, esant didesniam greičiui, o jų stabdymo kelias – gana ilgas.
Universalių padangų privalumai ir trūkumai
Dažnas vairuotojų pasirinkimas – universalios padangos. Nors iš pavadinimo atrodo, kad padangos yra tinkamos bet kokioms oro sąlygoms, iš tiesų viskas nėra taip gerai. Tiesa tokia, kad universalios padangos yra pritaikytos šalims, kuriose metiniai temperatūros skirtumai nėra dideli. Deja, Lietuvoje oro sąlygos keičiasi itin stipriai, todėl neretai teigiama, kad minėtosios padangos nėra tinkamos nei mūsų vasarai, nei žiemai. Universalios padangos rekomenduojamos žmonėms, kurie vairuoja gana retai, važinėja lėtai ir atsargiai.
Leave a Reply