Parduodami butai: ką reikia nuveikti, jog patenkinti būtų ir pirkėjai, ir pardavėjai?
Ieškote būsto, o galbūt bandote „prastumti” turimą? Žinome, jog tiek perkančiajai, tiek parduodančiajai pusei šis procesas nėra itin lengvas – reikia ir laiko, ir kantrybės. Šiame straipsnyje pateiksime keletą patarimų, kuriais pasinaudojus, tikėtina, pirkimo – pardavimo sandoris įvyks gana greitai ir išpildys abiejų pusų lūkesčius.
Parduodami butai: pardavėjo pozicija
Parduodamo buto savininkas tikisi, jog kuo greičiau atsiras pirkėjas, pajėgus sumokėti pageidaujamą sumą pinigų (tokie ir panašūs sentimentai kaip noras atiduoti savo puoselėjamą būstą tik į patikimas rankas tėra gudrus manevras bandant užmegzti glaudesnį ryšį su susidomėjusiu asmeniu, pastarajam pataikauti). Taigi, pardavėjo tikslas aiškus: greitai gauti pinigų už parduodamą prekę. Kadangi konkurencija būsto rinkoje yra nemaža (nebent siūlomas išskirtinai patrauklus variantas), negalima sėdėti ir laukti – būtina veikti.
- Parduodamo buto reklama. Parduodami butai dažniausiai reklamuojami specializuotuose internetiniuose skelbimų portaluose, forumuose, spaudoje, radijuje, lauko reklamų dėka ir panašiai. Kuo daugiau vietų aprėpsite, tuo didesnė galimybė būti pastebėtiems. Realiai įvertinkite, ar galėsite skirti tam pakankamai laiko. Jei ne, kreipkitės į nekilnojamojo turto agentūras. Tai – pastarųjų duona. Specialistai žino, kaip sukurti įsimintiną ir patrauklų akiai skelbimą.
- Nustatykite adekvačią kainą. Bandymas už „skylę” gauti apvalią sumą pinigų dažniausiai baigiasi nesėkmingai – daug skelbimą peržiūrėjusių, bet nepareiškusių rimtesnio susidomėjimo. Pirkėjai nėra kvaili – tie, kurie rimtai ieško būsto, gana neblogai orientuojasi nekilnojamojo turto rinkos kainose. Objektyviai įvertinti konkretaus būsto kainą gali turto vertintojai. Aišku, Jūs galite užsidėti šiokią tokią papildomą sumą – klientai linkę derėtis ir džiaugiasi, kai taip pavyksta.
- Būkite sąžiningi. Nerekomenduotina pateikti klaidingos informacijos nei skelbimo tekste (tarkime – paartinti viešojo transporto stotelės nuotolį), nei realiai bendraujant su potencialiais pirkėjais (pavyzdžiui, nutylėti už sienos gyvenančių kaimynų polinkį retkarčiais paklausyti garsesnės muzikos). Būsto pirkimas – rimtas žingsnis, tad pirkėjai viską gerai iššniukštinėja ir Jūsų nutylėjimas ar tiesos pagrąžinimas gali greita išlysti į dienos šviesą. O ir šiaip nerekomenduotina meluoti dėl savanaudiškų tikslų – lazda, kaip sakoma, tui du galus.
Parduodami butai: pirkėjo pozicija
Nieko naujo nepasakysime: pirkėjas nori rasti kokybišką butą už prieinamą kainą. Ir kuo greičiau. Patarimai labai panašūs į tuos, kuriuos jau davėme kalbėdami apie pardavėjus.
- Aktyvi paieška. Kuo įvairesniais kanalais ieškosite būsto, tuo greičiau jį rasite.
- Domėjimasis nekilnojamojo turto rinka. Būtina bent apytiksliai orientuotis, kiek gali kainuoti Jūsų kriterijus atitinkantis butas. Taip ne tik geriau jausitės derėdamiesi dėl kainos, bet ir netapsite lengvu grobiu pardavėjams, siekiantiems apgauti ir pasipelnyti.
- Atidumas bei dėmesys detalėms. Neužtenka tik, atsistojus tarpduryje, akimis apžvelgti buto. Būtina domėtis iš pažiūros menkomis detalėmis – kada pakeisti kanalizacijos vamzdžiai, ar nėra pelėsių, ar planuojama namo renovcija ir panašiai.
Taigi, tiek pirkėjams, tiek pardavėjams aktuali būsto kaina (aišku, vieni nori gauti daugiau, kiti – išleisti mažiau) bei sandorio sudarymo greitis. Turbūt jau supratote, jog norint to pasiekti, reikia įdėti nemažai pastangų.
Leave a Reply