Soliariumas Kaune: soliariumo nauda ir deginimosi taisyklės
Gražus įdegis itin madingas ne tik šiltuoju metų laiku, bet ir kai saulė mus lepina vis mažiau. Rudenį ir žiemą soliariumas Kaune ar kitame mieste yra itin populiari vieta ir klientų gausa tikrai nesiskundžia. Net ir žiemą norisi, kad oda būtų švelni ir sveikai įdegusi. Tačiau apie soliariumus vis dar sklando įvairių metų. Nors šiandien jau aišku, kad deginimasis soliariume gali padėti išspręsti įvairias odos problemas ir netgi praturtinti organizmą vitaminais.
Soliariumas sukurtas gydymui
Kai soliariumai atsirado, apie juos sklido daug įvairių teorijų. Turbūt visiems yra tekę girdėti gąsdinimus, kad soliariumai sukelia odos vėžį, kad gali skleisti radiaciją ar kitus, su soliariumais susijusius mitus. Tačiau istorija sako kiek kitus dalykus.
Iš tiesų soliariumų lempos buvo sukurtos XIX amžiaus pabaigoje. Tuomet soliariumo lempos buvo kurtos ne kam kitam, o odos ligų gydymui. Beje, už šį išradimą, jo autorius Niels Ryberg Finsen gavo nobelio premijos apdovanojimą. Praėjus beveik dvidešimčia metų nuo jo sukurto išradimo, Vokietijos kompanija pagamino pirmuosius nedidelius apartus su šiomis ultravioletinių spindulių lempomis, kurios vitaminu D galėtų gydyti ne tik odos, bet ir kaulų ligas. Dar vėliau šias idėjas pratęsė kitas Vokietijos mokslininkas, kuris sukūrė aparatą, labai panašų į šiandieninį soliariumą. Tai buvo lova, su keliomis lempomis, kuriomis siūle ne tik gydyti, bet ir deginti. Gali būti, kad tai buvo lūžis, po kurio soliariumai išpopuliarėjo visame pasaulyje, o galiausiai atkeliavo ir į Lietuvą.
Ir šiandien jau žinoma, kad soliariumų šviesa ir skleidžiama šiluma nėra tokia pavojinga, kaip dalis visuomenės manė anksčiau. Iš tiesų ir šiandien odos specialistai pataria kai kuriems savo ligoniams reguliariai apsilankyti soliariume. Soliariumas Kaune ar kitame mieste gali padėti išspręsti tokias odos problemas kaip spuogai, aknė, paraudimai. Be to, soliariume oda praturtinama vitaminu D, kurio labai trūksta Lietuvos gyventojams. Dėl šio vitamino trūkumo kamuoja bloga nuotaika, gali apimti depresija, gali pasireikšti kaulų ar raumenų skausmai.
Kaip teisingai degintis
Kad soliariumas Kaune ar kitame mieste suteiktų norimą rezultatą, reikia tinkamai juo naudotis. Pirmiausia, verta žinoti, kuo skiriasi horizontalus ir vertikalus soliariumas. Pirmasis spinduliuoja mažesnio intensyvumo spindulius, todėl įdegimui reikia skirti daugiau laiko. Deginantis stovimame soliariume tam užtenka vos kelių minučių. Tačiau labai svarbu žinoti, kad soliariumu nereikia piktnaudžiauti. Tarp seansų darykite kelių dienų pertraukas, deginkitės ne ilgiau kaip 15 min. O svarbiausia, nepamirškite odai naudoti specialių priemonių bei apsauginių saulės akinių. O kad formos dar ir dailios būtų, nepamirškite, kad viena iš efektyviausių priemonių yra limfodrenažinis masažas.
Leave a Reply