Laisvalaikis

Xiaomi paspirtukų dalys

Ar verta remontuoti paspirtukus? Tikrai taip. Kai paspirtukas kainuoja 200-300 eurų ar net daugiau, jis yra kuo puikiausiai taisomas. Viskas priklauso nuo „sužeidimų“. Xiaomi paspirtukų dalys yra skirtos tik populiariesiems elektriniams Xiaomi M360 paspirtukams. Jos yra originalios, todėl kai kurių kaina gali ir pasirodyti kiek didoka. Tiesa, paspirtukas yra ne pats pigiausias, nors tai kiniškas produktas.

Kas dažniausiai genda paspirtukuose?

Kad būtų aišku, kurios Xiaomi paspirtukų dalys yra populiariausios, reiktų suprasti, kas gi dažniausiai genda ir lūžta. O lūžti ten nėra labai daug kam…

Padangos ir kameros. Ne paslaptis, kad Xiaomi pasirinko pripučiamas padangas su kameromis savo paspirtukui. Vis dėlto tai nėra triukinis paspirtukas, todėl jis yra skirtas ramiam pasivažinėjimui asfaltuotu keliuku. Dėl to pripučiamos kameros geriau amortizuoja kelio nelygumus. Ypač tai jaučiama važiuojant plytelėmis. O kameros jau tokios yra – jos yra linkusios sprogti, jei per daug pripučiamos. Taip pat jas nesunku pradurti užvažiavus ant stiklo šukės ar medvaržčio. Štai ir prireiks jas pakeisti, nors daugeliu atveju užtektų tik suklijuoti. Deja, ne visi tai moka tinkamai daryti, dėl to pasirenka kitą variantą – įsigyti atsargines kameras. Beje, perkant paspirtuką, atsarginė kamera yra pakuotėje.

Norintiems šiek tiek pašokinėti su Xiaomi M360 paspirtuku rekomenduojama iš karto įsigyti bekamerę padangą. Ji yra tokia su kiaurymėmis ir nebijo jokių pradūrimų. Tiesa, važiuojant nelygiu keliu dantys barškės labiau…

Galinis purvasaugis. Tikriausiai puikiai žinote, kas nutinka važiuojant dviračiu šlapia kelio danga, kai nėra galinio purvasaugio. Visa nugara pasidengia purvu. Panaši situacija nutinka ir su paspirtuku, tad ši dalis yra labai svarbi. Sulūžti ji gali nuo smūgio ar neteisingo stabdymo, todėl ją dažniausiai reikia keisti nauja.

Stabdžių detalės. Elektrinis paspirtukas dažniausiai turi diskinį stabdį. Tai reiškia, kad jis stabdomas panašiai kaip automobilis – stabdžių kaladėlės prispaudžiamos prie disko ir taip lėtinamas paspirtuko greitis. Dažnai važinėjant ir stabdant, diskas susidėvi ir nebeatlieka savo darbo. Važiuojant 30 km/h greičiu stabdis turi veikti nepriekaištingai, nes ne visada pasiseks su koja sustabdyti. Dėl to reikia įsigyti naujus stabdžių diskus arba kaladėles.

Įkroviklis ir baterijos. Nebūtina namie turėti viską graužiantį šunį, kuriam pakrovėjo laidas – tikras skanėstas. Su laiku įkroviklis gali išsiderinti ir krovimas taps tikra tragedija. Taip pat ir baterijos nėra amžinos – jos turi savo įkrovimų ciklą. Po intensyvaus naudojimo gali tekti keisti baterijas arba įkroviklį.

Kojelė. Ji pastoviai lūžta, nes pastoviai pamirštame ją suskleisti prieš važiuodami. Tada tenka susimokėti už naują kojelę.

Vairo laikikliai. Vairas irgi turi keletą smulkių plastikinių detalių, kurios gali susidėvėti ar sulūžti. Tai irgi galima įsigyti internetu. Xiaomi paspirtukų dalys parduodamos specializuotose interneto parduotuvėse ir skelbimų portaluose.

 

Leave a Reply