Verslas

Kodėl granuliniai katilai tampa vis populiaresniu pasirinkimu?

                      Šildymo sistemos pasirinkimas – atsakingas procesas, kurio metu šildymo sistemas besirenkantys žmonės dažnai apgalvoja pačius įvairiausiu variantus. Nepaisant to, jog šiuo metu rinkoje yra pačių įvairiausių šildymo sistemų, žmonės vis dažniausiai nusprendžia pasirinkti būtent granulines šildymo sistemas, kurių pagrindinis komponentas – granulinis katilas.

                      Priežasčių, kodėl žmonės priima šį sprendimą yra net kelios. Visų pirma, granuliniai katilai yra laikomi vienu iš pačių moderniausių bei ekonomiškiausių šildymo sistemų, suteikiančių galimybę namus šildyti būtent atsinaujinančių energijos šaltinių segmentui priklausančiomis medienos granulėmis.

Pigus bei efektyvus būdas gaminti šilumą

                      Medžio pjuvenų granulės – biokuro produktas, kuris yra gaminamas iš antrinių medienos žaliavų. Įprastai šios antrinės žaliavos yra medienos pjuvenos bei dulkės, kurios nuolat kaupiasi atliekant įvairius medienos apdirbimo darbus, tokius kaip frezavimas. Atsižvelgiant į tai galima drąsiai teigti, jog medienos granulės dažniausiai nėra medžio apdirbimo darbus atliekančių įmonių pagrindiniu produktu, o jų gamyba yra atliekama naudojant tik medienos liekanas. Dėl šios priežasties medienos granulės yra gana pigios.

                      Žinoma, nors žemesnė šildymo kaina ir yra viena iš pagrindinių granulinių katilų populiarumo priežasčių, tačiau tai tikrai nėra viskas. Šiomis dienomis gaminami technologiškai pažangūs granuliniai katilai taip pat užtikrina ir puikų šildymo efektyvumą, kuris padeda tinkamai sušildyti net ir didesnes patalpas.

Šildymas medienos granulėmis – ekologiškas

                      Akivaizdu, jog laikui bėgant žmonės vis labiau tampa atsakingi, o ekologija jiems taip pat pradeda rūpėti labiau. Šildymas medienos granulėmis yra laikomas ekologišku. Visų pirma, medienos granulių gamybos procesas leidžia išnaudoti nepanaudotas medienos pjuvenas bei drožles, kurios statyboje ar baldų gamyboje jau nelabai gali būti pritaikomos. Nenaudojant besikaupiančių medienos atliekų granulių gamybai, milžiniškos šių antrinių medienos atliekų krūvos laikui bėgant tampa bevertės bei nereikalingai užima didelius sandėliavimo plotus. Tuo tarpu medžio granulių gamyba suteikia galimybę efektyviai išnaudoti šias atliekas bei paversti jas šilumą ir jaukumą namuose kuriančiu biokuro produktu.

Paprasta granulinių katilų priežiūra

                      Nereikėtų pamiršti, jog granuliniai katilai reikalauja tam tikros priežiūros. Vienas iš dažniausiai pasitaikančių jų priežiūros veiksmų, kuriuos reguliariai yra būtina atlikti – pelenų pašalinimas iš specialiai jų surinkimui skirtos talpos. Akivaizdu, jog granuliniuose katiluose besikaupiančių pelenų šalinimo dažnumas tiesiogiai priklauso nuo to, kokiu intensyvumu šie katilai yra kurenami. Paskaičiuota, jog dažniausiai ši procedūra yra atliekama nuo karto per savaitę iki karto per kelis mėnesius. Taigi, reikėtų turėti omenyje, jog šaltuoju metų laiku valyti granulinį katilą reikia kiek dažniau.

                      Specialistai taip pat rekomenduoja kartais atlikti ir profilaktinę granulinių katilų patikrą. Įprastai šios apžiūros atlikimas yra patikimas granulinių katilų specialistams, kurie profilaktiškai apžiūri katilą, įvertina jo būklę bei atlieka būtiniausius jo valymo darbus.

                      Granulinių katilų priežiūra taip pat priklauso ir nuo to, kokiu funkcionalumu jis pasižymi. Patogiausiais variantais yra laikomi būtent automatiniai granuliniai katilai, kurie gali užsidegti bei užgesti automatiškai. Automatiniuose katiluose granulės iš specialios jų talpyklos taip pat yra perduodamos automatiškai. Tai leidžia maksimaliai sumažinti šios šildymo sistemos naudotojų tiesioginį sąlytį su pačiu katilu bei praktiškai užmiršti apie jo egzistavimą.

                      Taigi, priežasčių, lemiančių vis labiau populiarėjančius granulinius katilus yra net kelios. Žmonės, pasirinkę šias šildymo sistemas džiaugiasi ilgus metus, o šiluma namuose būna sukuriama būtent tada, kada jos reikia labiausiai.

Leave a Reply