Verslas

Virtuvinė buitinė technika – ką būtina žinoti norint prailginti jos tarnavimo laiką

virtuve

„Virtuvė yra mūsų namų širdis“ – tai frazė, kurią greičiausiai yra girdėję daugelis iš jūsų. Tačiau lygiai taip pat, kaip ir mūsų tikroji širdis, virtuvei reikia tinkamos ir reguliarios priežiūros. Be viso to nebūtų galima tikėtis mūsų kasdien naudojamos virtuvinės technikos sklandaus veikimo ir pakankamo tarnavimo laiko. Todėl žemiau pateikiame jums kelis patarimus, kurie užtikrins, kad jūsų virtuvėje esanti buitinė technika visuomet būtų tinkamos būklės.

Jūsų šaldytuvas

Šaldytuvas neginčytinai yra vienas iš pačių svarbiausių buitinės technikos prietaisų, be kurio mūsų gyvenimas būtų tiesiog neįsivaizduojamas. Tačiau tikrai ne kiekvienas pagalvojame apie tai, kokių priemonių turėtume imtis, kad mūsų šaldytuvo tarnavimo laikas būtų prailgintas, o jame laikomi maisto produktai kaip įmanoma ilgiau išliktų švieži.

Šaldytuvo vidus

  • Savo šaldytuve laikomo maisto galiojimo datas turėtumėte reguliariai patikrinti – tai vertėtų daryti bent kartą per savaitę.
  • Kuomet valote šaldytuvo vidų, iš jo išimkite visus maisto produktus, tokiu būdu palengvindami sau valymo procesą ir efektyviau pasiekdami tolimiausius šaldytuvo kampelius.
  • Laikinai išimkite šaldytuvo viduje esančias maisto produktų laikymui skirtas lentynėles ir nušveiskite šaldytuvo sieneles vandeniu sumaišytu su muilu.
  • Pasitelkite valgomąją sodą, kad galėtumėte pašalinti bet kokias šaldytuvo viduje atsiradusias sunkiau pašalinamas dėmes.
  • Nusausinkite visas drėgnas po šaldytuvo vidaus valymo likusias vietas prieš atgal į šaldytuvą įdedant maisto produktus.
  • Šaldytuve niekuomet nelaikykite pernelyg daug maisto produktų. Tai gali padidinti suvartojamos elektros sąnaudas, sutrumpinti šaldytuvo tarnavimo laiką ir taip pat sutrumpinti maisto produktų galiojimo laiką, nes pastarieji nebūtų tolygiai šaldomi.
  • Skirtingi maisto produktai jūsų šaldytuve turėtų būti laikomi skirtingose vietose. Pavyzdžiui, mėsą ir žuvį jūs visuomet turėtumėte laikyti apatinėse maisto produktų lentynose. Tai apsaugotų nuo kitų šaldytuve esančių maisto produktų užkrėtimo (jei mėsa ar žuvis imtų varvėti).

Šaldytuvo išorė

  • Reguliariai nuvalykite šaldytuvo išorę, pašalindami nuo jo visas dulkes ir kitus nešvarumus.
  • Reguliariai nuvalykite šaldytuvo durelių tarpines, kurios laikui bėgant gali užsiteršti. Taip pat pastebėjus tarpinių pažeidimą, turėtumėte nedelsdami pasirūpinti jų pakeitimu.

Viryklė ir orkaitė

Labai dažnai viryklės ir orkaitės valymo svarba yra nuvertinama. Kita vertus, dalis vartotojų apskritai niekuomet nevalo savo orkaitės, o viryklės valymo imasi tik tuomet, kai kaitvietės ima nebeveikti. Nereikia nė sakyti, kad toks požiūris yra mažų mažiausiai aplaidus ir neatsakingas.

Viryklės paviršiui nuvalyti turėtumėte naudoti kempinėlę (jei paviršius yra labai užsiteršęs ir ant jo yra daug sunkiai nuvalomų dėmių, galite panaudoti ir šiurkštesnę valymui skirtą kempinę) ir tokiai buitinei technikai valyti skirtas chemines priemones. Tuo tarpu orkaitės vidaus valymas gali būti lengvesnis, jei yra naudojama modernesnio modelio orkaitė, kuri turi savaiminio išsivalymo funkciją. Žinoma, jei tokios funkcijos jūsų orkaitė neturi arba jūs tiesiog nesate linkę ja pasinaudoti, orkaitės vidaus valymui jūs visuomet galite pasitelkti ir tradicines priemones, tokias kaip valgomoji soda, actas ir vanduo.

Indaplovė

Dažname šiuolaikiniame būste galima aptikti ir indaplovę, kuri labai efektyviai pasitarnauja tuomet, kai namuose gyvena didelė šeima ar šeimininkai dažnai turi daug svečių. Tačiau norint, kad indaplovė veiktų ilgiau ir sklandžiau, jos priežiūrai taip pat reikia skirti pakankamai dėmesio.

  • Reguliariai išvalykite indaplovės vidų. Nepaisant to, kad indaplovės pagrindinė paskirtis yra plauti indus, tai tikrai nereiškia, kad ji savaime tinkamai išsiplauna.
  • Kartas nuo karto įvertinkite, kokia yra indaplovės durelių būklė, įsitikinant, kad jos tinkamai užsidaro.
  • Reguliariai išvalykite indaplovės dugne esantį filtrą, kuris dažnai plaunant indus užsiteršia. Jei po įjungto plovimo ciklo indaplovėje lieka putų, tai gali būti užsikimšusio filtro problema. Jei filtro išvalymas nepadeda, jums gali būti reikalingas indaplovių remontas (https://www.vilniausmeistrai.eu/aptarnaujama-technika/indaplovių-remontas/), kurį atliktų profesionalus indaplovių meistras.

Šie patarimai turėtų prailginti jūsų virtuvėje kasdien naudojamos buitinės technikos tarnavimo laiką ir sumažinti jūsų patiriamas išlaidas.

Leave a Reply