Laisvalaikis Pramogos

Vasaros atostogos aktyvioje stovykloje

vasaros stovyklaŠalia kelio Kaunas – Jurbarkas, dešiniajame Nemuno krante, stūkso savitas kalvų miestas – Vilkija. Vilkija yra žinoma dar nuo XIV a., turtinga architektūrinėmis, istorinėmis vietomis, piliakalniais bei nuostabaus kraštovaizdžio apylinkėmis. Aukštuose šlaituose išsidėstę nameliai bei į kalną vingiuojančios stačios gatvelės patraukia kiekvieno dėmesį, priverčia bent trumpam sustoti ir pasijusti tarsi Mažojoje Šveicarijoje.

Šią vasarą Vilkijoje vėl klega linksmi vaikų balsai, skamba dainos, vyksta įvairūs meniniai renginiai, sportinės varžybos, turistiniai ir naktiniai žygiai. Vilkijos žemės ūkio mokykloje įsikūrė VšĮ “Frageta” vaikų ir jaunimo vasaros poilsio stovykla ”Merkurijus”.

Dešimtmečiais kurtos  įdomiausios vaikų užimtumo tradicijos, gyvuojančios iki dabar, vilioja vaikus ir jaunimą iš atokiausių Lietuvos kampelių ir užsienio, vasarą praleisti “Merkurijuje”.

Stovykloje visos sąlygos pasireikšti vaikų kūrybiškumui bei savarankiškumui. Mėgstamus užsiėmimus jie gali rasti čia veikiančiuose būreliuose, kurių išties gausu: savivalda, aerobika, pramoginiai ir gatvės šokiai, “spalvų terapija”, “muzikos garsai” ir kūrybinės dirbtuvėlės ,“origami”, pirmos pagalbos ir gyvenk sveikiau, kovos menai, savigyna bei įvairūs sporto  būreliai.

Stovykloje vaikai tampa drąsesni, nebijo reikšti savo nuomonę, išsakyti ją konstruktyviai, neįžeidžiant manančių kitaip, atviriau bendrauja tarpusavyje.  Pavyzdžiu  stovyklautojams yra su jais

dirbantys vadovai, kurie puikiai supranta vaikų pomėgius, interesus, dar labiau motyvuoja juos naujiems iššūkiams, kaip savarankiškai grupėje pravesti renginį, pastūmėja drąsiau įsijungti į būrelinę veiklą.

Taip pat stovykloje vyksta edukacinė – pažintinė veikla. Kiekvieną pamainą stovyklautojai aplanko Antano ir Jono Juškų etninės kultūros muziejų, kuris įkurtas 1990 m. buvusioje klebonijoje. Šio namo  sienos regėjo mums gerai žinomus lietuvių kūrėjus, tačiau ryškiausią pėdsaką čia paliko garsiausias lietuvių tautodailininkas Antanas Juška. Jo sukaupti lietuvių liaudies dvasiniai turtai ir šiandien stebina savo gausa: daugiau nei 70 000 senųjų lietuviškų žodžių žodyną, 7 000 dainų dainyną, apie 2 000 melodijų rinkinį, Vydūno ranka rašytus laiškus, B. Buračo autografais paženklintas knygas, dešimtis raštais mirgančių audinių, skrynių, šimtus senosios buities rakandų.

Kartą per  pamainą lankomės “Pas Raganaitę”. Moteris save vadinanti ragana vis atranda, ką nauja sumūryti iš akmenų. Be to, sodyboje knibžda kelios dešimtys raganų skulptūrų. Didžiausia sodybos puošmena Nemuno vingis, gražus visais metų laikais. Sodyboje Raganaitė mėgsta pokyčius,kuriuos įgyvendina pati, na gal ir burtų pagalba, todėl kiekvieną kart čionai apsilankęs būni  nustebintas, nes Brigita idėjų turi visam raganiškam gyvenimui.

Šokio meno stovyklautojus mokė  lietuvių choreografas, baleto šokėjas, „Vilniaus baleto” meno vadovas – Jurijus Smoriginas, pastatęs bendrą šokį su visų amžiaus grupių  vaikais. Stovyklautojai tobulino turimas kompetencijas, atskleidė asmenines saviraiškos galimybes, lemiančias sėkmingą socializaciją.

Diskusijai pas stovyklautojus buvo atvykusi  žurnalistė, poetė, Lietuvos politinė bei visuomenės veikėja – Dalia Teišerskytė, kuri  nuoširdžiai bendravo su vaikais, atsakinėjo į  jų pateiktus klausimus.

Stovyklautojai susitiko su nepaprastos erudicijos moterimi, dalį savo gyvenimo praleidusią Sibiro tremtyje, KTU docente Birute Strakšiene. Ji vaikams priminė kaip reikia mylėti savo Tėvynę ir savo artimus žmones. Toks nuoširdus bendravimas su docente praplečia vaikų suvokimo ribas, padidina motyvaciją bei atkaklumą. Ugdosi  pilietiškumo ir tautiškumo kompetencijos, Plečiasi mokinių komunikacijos bei socialinės  kompetencijos.

Kartą per pamainą, Lietuvos saugesnio interneto centras ir Omnitel Ežys praveda stovyklautojams renginį „Būkime saugūs internete ir vasarą !“, kurio metu vyksta praktinė paskaita apie saugų išmaniųjų telefonų naudojimą, „Protų mūšis“ tarp komandų saugumo internete tema. Pateikiama informacinė erdvė, kurioje žiniomis apie saugumą internete interaktyviai dalinasi saugesnio interneto centro partneriai.

Vaikai instinktyviai linkę ir mėgsta judėti. Jogos pozų ir judesių kilusių iš aplinkinio pasaulio metu tempiamas kūnas ir greta to judėjimas yra sąmoningai derinamas su kvėpavimo bei atsipalaidavimo technikomis, kad teigiamą poveikį patirtų ne tik kūnas, bet ir protas. Procesai vyksta per valios ugdymą,pozų tobulinimą, stiprėjimą, pasitikėjimo savimi ir savigarbos augimą, lankstumo, ištvermės, koordinacijos ir pusiausvyros vystymą. Fizinis aktyvumas siejamas su kūno ir proto augimu, bei vystymusi. Jogoje nėra lenktyniavimo, nėra laimėjusių ar pralaimėjusių. Yra asmeniniai pasiekimai ir pozų, judesių atlikimas žaismingai su džiaugsmu ir be įtampos.  Taip Jogą apibūdino Kauno jogos studijos instruktorė Kristina Šakienė, kuri su kitais instruktoriais veda užsiėmimus stovyklautojams.

Jau šeštą vasarą stovykla “Merkurijus” sėkmingai dalyvauja Lietuvos Respublikos ir Europos socialinio fondo remiamame projekte TAPK, parengusi sveiką gyvenimo būdą propaguojančią ir fizinį aktyvumą skatinančią programą.

Neformalaus ugdymo  programa  sudaryta  kompetencijų ugdymui, lavinimui bei vertybinių nuostatų formavimui. Įgyvendinant neformaliojo švietimo programą vaikų vasaros poilsio stovykloje „Merkurijus“,  lavinami bendravimo, organizaciniai, mobilumo ir kūrybiškumo įgūdžiai, skatinami emociniai ir tarpkultūriniai gebėjimai.

Puikia nuotaika, turiningais netradiciniais renginiais ir neformalia aplinka pulsuojanti stovykla pateikia gausybę staigmenų vaikams, suteikdama galimybę atrasti save. O vykę renginiai, įvairūs susitikimai su žinomais žmonėmis praplečia vaikų gebėjimus, prusina juos, skatina kūrybai, bei nepriekaištingai elgsenai.

Leave a Reply