Verslas

Tvarios spintos pradžiamokslis: 3 auksinės taisyklės

Dėmesį patraukė tvarios spintos kūrimo idėja, bet nežinote, nuo ko pradėti? Natūralu, jei lentynose gausybė skirtingų daiktų, sunkiausias etapas – pradžia. Mados guru dalinasi patarimais, kaip prisijaukinti tvaresnę drabužinę ir atskleidžia 3 pirmuosius žingsnius.

1. Kritiškas daiktų įvertinimas ir gamtai draugiškas spintos „valymas“

Pirmiausiai rekomenduojama „išvalyti“ visą drabužinės turinį – kritiškai įvertinti šiandienos poreikius ir atsisakyti nenaudojamų aprangos detalių. Svarbu į tai pažiūrėti realistiškai, negailėti nenešiojamų aksesuarų ar metų metus nepravėdinamų marškinių.

Nepamirškite, kad tvari spinta neteks prasmės, jei norėdami pradėti nuo nulio pasirinksite lengviausią kelią ir viską tiesiog išmesite. Ilgaamžė mada žavi tuo, kad kiekvienam daiktui stengiamasi suteikti kuo ilgesnį gyvavimo laiką. Kelios idėjos, kaip „draugiškai“ pasielgti su nereikalingais apdarais:

  • mainai artimų draugų grupėje;
  • atidavimas labdaros organizacijoms;
  • rūbo perleidimas giminaičiams;
  • nenešiojamo drabužio atnaujinimas, persiuvimas.

Kalbant apie paskutinįjį punktą, šiomis dienomis galite rasti ne tik daiktus atnaujinančių siuvyklų, bet ir organizuojamų užsiėmimų, kuriuose galite pasinerti į kūrybos procesą patys. Pavyzdžiui, iš senų džinsų pasisiūti vienetinį švarką.

2. Sumanus turimų daiktų bei aksesuarų laikymas

Tvarios drabužinės vizija yra paremta audinių ilgaamžiškumu. Norėdami tausoti gamtą, pirmiausiai turite tausoti savo turimus daiktus. Sumanus jų sandėliavimas – viena pagrindinių taisyklių. Ką reiškia atsakingas drabužių laikymas? Tai paprasčiausių metodų, padedančių sumažinti audinių bei aksesuarų trintį ir spartų susidėvėjimą, įvedimas.

Elementarus pavyzdys – pagal paskirtį ir audinius rūšiuojami apdarai, atskirai laikomi aksesuarai, papuošalai. Beje, čia itin praverčia specializuotos papuošalams skirtos dėžutės, kurios užtikrina patogumą jums ir saugias sąlygas juvelyrikos dirbiniams. Niekur nerandate modernaus gaminio? Verta pasižvalgyti čia: https://www.imdeco.lt/143-papuosalu-dezutes.

3. Naujos aprangos detalės ir pirkimo proceso subtilybės

Sutvarkyta spinta veikia it motyvacija įsigyti kažką gražaus. Kalbant apie pirkinius, reikėtų pasidomėti ne tik atsakingais prekės ženklais, bet ir tvaresniais rūbų įsigijimo būdais. Nuo ko pradėti? Yra keli naudingi žingsniai, kurie padės nepasiklysti tarp masinių parduotuvių lentynų. Taigi:

  1. pirmiausia pagal savitą stilių atsirinkite socialiai atsakingus, ekologiškus gamybos būdus propaguojančius prekių ženklus;
  2. tuomet pasidomėkite dėvėtų bei perleidžiamų naujų rūbų mainų, pardavimo platformomis – ten taip pat gausu įvairiausių stiliaus perliukų.

Formuodami ilgaamžį aprangos asortimentą, atkreipkite dėmesį į audinių kokybę. Tai bene svarbiausias kriterijus.

Geriausia dalis ta, kad tvarūs pasirinkimai neretai priveda prie unikalių, išskirtinių detalių, kiekvienoje gatvėje nesutinkamo įvaizdžio. Pasiruošę atrasti naują filosofiją ir jos teikiamas naudas? Panašu, jų tikrai ne viena!

Leave a Reply