virtuveMaža virtuvė kelia itin daug klausimų – kaip suplanuoti interjerą, kad šioje erdvėje jaustumėtės patogiai ir išlaikytumėte estetiką? Jei norite džiaugtis nedidele, tačiau funkcionalia ir stilinga virtuve, atsakingai rinkitės baldus ir apdailos sprendimus. Dizaineriai neabejoja – ribotoje erdvėje galima sutalpinti viską, kas yra būtina, tuo pačiu nepaverčiant virtuvės sandėliuku. Svarbiausia – skirti laiko erdvės išplanavimui ir kūrybiškam jos įrengimui. Labai svarbu efektyviai išnaudoti kiekvieną virtuvės plotą, sukuriant patogią aplinką tiek maisto ruošimui, tiek valgymui.

Interjero dizaino patarimai

Efektyvus erdvės išnaudojimas. Mažoje erdvėje orientuokitės į aukštį. Stenkitės racionaliai išnaudoti virtuvės sienas, įrenkite pakabinamas spinteles ir lentynėles iki virtuvės lubų (aukščiau laikykite rečiau naudojamus daiktus). Tiesa, nepersistenkite – pakabinamų spintelių apačia neturėtų trukdyti įprastam maisto ruošimui ar ant stalviršio laikomų daiktų eksploatacijai. Siekiant efektyviai išnaudoti erdvę, nepamirškite ir palangės – ją galite paversti stilinga daiktų ar maisto indelių zona, laikyti vaisius, arbatas ar kitus gėrimus.

Spalvų derinimas. Įrengiant mažą virtuvę, ypatingą dėmesį reikėtų skirti baldų spalvai ir apdailos sprendimams. Rinkitės šviesius tonus, blizgančius ir šviesą atspindinčius paviršius. Tokia patalpa atrodys didesnė ir erdvesnė. Dizaineriai rekomenduoja baldams taikyti tos pačios spalvos paletę kaip ir sienoms. Tam tikra prasme, tokiu būdu nutrinamos tarp sienų ir baldų esančios ribos, todėl patalpa atrodo didesnė.

Valgomojo zonos įrengimas. Paprastai mažame bute virtuvė tampa ne tik maisto ruošimo zona, bet ir valgomuoju, todėl reikia skirti laiko šios erdvės išplanavimui. Vieta, kurioje galėtumėte suvalgyti pusryčius ar pasimėgauti kavos puodeliu, neturi užimti daug vietos, tačiau tuo pačiu atsiskirti nuo maisto ruošimo erdvės. Šiuo atveju siūlome pagalvoti apie baldus transformerius, pvz., nedidelį staliuką, kuris, esant reikalui, gali būti sudedamas į erdvesnį baldą. Taip pat svarbu rinktis kėdes, kurios nenaudojamos tilptų po stalu ir neužimtų papildomos vietos.

Ergonomiški baldai. Apskritai, mažos erdvės įrengimui svarbiausi yra ergonomiški, funkcionalūs ir patogūs baldai. Siūlome vengti masiškai gaminamos produkcijos ir kreiptis į profesionalų baldininką, kuris padės išsirinkti konkrečiai jums tinkančius baldus, efektyviai išnaudodamas kiekvieną virtuvės centimetrą. Viskas, ką reikia padaryti jums – atlikti tikslius virtuvės matavimus ir pagalvoti apie šioje erdvėje dominuojančių baldų stilių. Paprastai mažų išmatavimų virtuvė siejama su modernizmu ar skandinavišku įrengimu. Nepamirškite pagalvoti apie baldų gamybines medžiagas. Investuokite į patikimus, aukštos kokybės baldus, kuriais džiaugsitės ne vienerius metus.