Laisvalaikis

Kokius peilius verta turėti savo namuose?

Atsikrausčius į naujus, ką tik įrengtus namus, ypač jei jie pirmieji, tampa aktuali virtuvinių įrankių tema. Kiekvienas žmogus nori turėti ne tik gražią, bet ir funkcionalią virtuvę, kurioje rastų viską, ko reikia ruošiant maistą. Taigi šiame straipsnyje atsakysime į dažnai naujakuriams iškylantį klausimą: kokius peilius verta turėti savo namuose?

Didelė peilių įvairovė


Nors prakalbus apie peilius pirmiausia jie asocijuojasi su virtuve, šie įrankiai gali būti skirstomi į kur kas daugiau kategorijų. Pagal naudojimo paskirtį jei gali būti buitiniai (naudojami virtuvėje), svaidomieji, odai apdirbti (naudojami batsiuvių, odininkų ir pan.), medžiokliniai, nardymo ir kita. Antroji kategorija – pagal sandarą (gali būti ištisiniai ir lenktiniai). Paskutinė, trečioji kategorija – pagal gamybos medžiagas (pavyzdžiui, keramika, plienas, titanas).

Nerūdijančio plieno peiliai populiariausi todėl, nes ilgiausiai išlieka aštrūs. Deja, ši medžiaga turi ir trūkumų. Jei plienas per minkštas, ašmenys gali užlinkti, o jei per kietas – laikui bėgant ištrupėti. Kitas populiarus pasirinkimas yra keramikiniai peiliai. Šie virtuviniai įrankiai itin tvirti ir atsparūs tam tikroms aktyvioms medžiagoms, esančioms maiste. Nors keramikiniai peiliai niekuo nenusileidžia plieniniams, rekomenduojama juos naudoti tik kaip papildomus. Titaniniai peiliai pagaminti iš lydinių, kuriuos sudaro keramika, titanas ir sidabras. Iš tokios medžiagos pagaminti įrankiai yra neįtikėtinai lengvi ir aštrūs, tad darbas su jais prilygsta malonumui.

Kiek ir kokių peilių verta turėti?

Tam, kad būtų užtikrinamas pakankamas virtuvinių įrankių skaičius, rekomenduojama pagalvoti, kaip dažnai maistas bus gaminamas namuose. Galbūt dažniau jį užsisakysite ir jis bus patiekiamas jau paruoštas. Visgi paprastai virtuvėje reikalingi bent trys skirtingi peiliai.

Vienas iš jų trumpais ašmenimis (5–9 cm), skirtas daržovėms ir vaisiams valyti ar lupti. Jis gali būti pasitelkiamas ir kitiems kruopštumo reikalaujantiems darbams. Kitas įrankis – vidutinio dydžio peilis (11–15 cm), dar vadinamas pagalbiniu. Bene svarbiausiais laikomi šefo peiliai (18–25 cm). Paprastai užtenka vieno tokio įrankio, kurį pasitelkus bus atliekami pagrindiniai pjaustymo darbai.

Jei aktualu turėti pilną peilių komplektą, galima įsigyti ir dantytą duonos peilį. Su juo kepinių pjaustymas taps nepaprastai lengvas. Mėsą namuose ruošiantys žmonės turėtų nepamiršti specialiai jos išpjaustymui skirto įrankio. Yra ir daug kitų peilių specifiniams poreikiams: minkštam sūriui, kietam sūriui, austrėms atidaryti ir taip toliau. Taigi pasirinkimas priklauso nuo jūsų.

Visų poreikiai skirtingi, tad prieš perkant naujus peilius reikėtų gerai juos įvertinti. Na, o jei jau žinote, ko reikia, apsilankykite internetinėje parduotuvėje ir patogiai įsigykite norimus įrankius.

Leave a Reply